SŁUCHAJ I WYCIĄGAJ WNIOSKI

Musisz zadawać podstawowe pytania. Rób jednak wszystko, co w twojej mocy, by się powstrzymać przed niepotrzebnymi dociekaniami, które zatrzymają przepływ informacji niczym opaska uciskowa dopływ krwi. Poza tym, kiedy mimo wszystko zdecydujesz się zadawać pytania, warto skorzystać z dziesięciu poniższych strategii, które pomogą ci zdobyć jak największą wiedzę o własnej córce.
Unikaj pytań, na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”, ponieważ one hamują rozmowę.
Pytaj raczej o poglądy i opinie niż o fakty. Słuchaj z uwagą, patrząc na córkę (ale nie świdrując jej wzrokiem). Pozwól jej dokończyć, nie przerywaj. Po prostu słuchaj, nie czuj się w obowiązku spieszyć z własną opinią. Zwracaj uwagę na jej słowa za każdym razem, kiedy do ciebie mówi, nie tylko wtedy, gdy jest wzburzona. Nie zachowuj się tak, jakbyś z góry wiedziała, co zamierza powiedzieć twoja córka. Traktuj jej poglądy z szacunkiem, a nie z pobłażaniem. Kiedy zamyka się w sobie, powiedz, że z przyjemnością porozmawiasz z nią innym razem. Pamiętaj o różnicy między zadawaniem pytań a przesłuchiwaniem. Być może należysz do tej szczęśliwej garstki matek, których córki z radością opowiadają im o rzeczach wzbudzających ich ciekawość albo niepokój. Jeśli tak, dziękuj Bogu, ale nie rezygnuj z wnikliwego słuchania. Słuchaj uważnie, gdy córka rozmawia z tobą, rodzeństwem, ojcem, przyjaciółmi. Czy różnym ludziom mówi różne rzeczy, czy też jest w tym spójność? O czym nie mówi? Czy potrafisz czytać między wierszami?

StudentBlog theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Plenty on twenty, Fruits and sevens and Columbus deluxe.
error: Content is protected !!