NIEZALEŻNOŚĆ

  • Przykład 1: Mimo zaplanowanej na przyszłe wakacje rodzinnej wyprawy córka chce odwiedzić koleżankę, która przeprowadziła się do innej miejscowości.
  • Przykład 2: Upiera się, że pojedzie na szkolną uroczystość metrem, mimo że zaproponowałaś, iż odwieziesz ją wraz z koleżankami.
  • Przykład 3: Pomimo solidnych podstaw religijnej edukacji córka stwierdza, że ma już dość i opuszcza zajęcia.

Zasadność konfrontacji. Określenie, czy twój sprzeciw opiera się na trosce o bezpieczeństwo, poczuciu odrzucenia czy chęci, by córka myślała tak samo jak ty powinno pomóc ci zdecydować, czy robić sprawę z którejkolwiek z powyższych sytuacji, czy nie. Jeśli jej plany lub poglądy nie naruszają podstawowych wartości ani nie stanowią zagrożenia, być może będziesz musiała przyjąć je do wiadomości nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz. Ale jej normalna rozwojowa potrzeba niezależności musi być zrównoważona z normami panującymi w rodzinie i twoją tolerancją. Niezależnie jednak od tego, czy kompromis jest możliwy do osiągnięcia, należy pamiętać, by nie potępiać opinii córki, gdy są one owocem jej wysiłków mających na celu rozwój osobowości.

Cześć, mam na imię Katarzyna i temat dzieci jest mi bardzo dobrze znany. Wiem, jak czasem ciężkie i depresyjne może być życie rodzica, z tego powodu chciałabym, aby ten blog był dla was miejscem relaksu i swobody.
error: Content is protected !!